среда, 16 ноября 2016 г.

14 листопада 2016 року у межах міжнародної співпраці співробітники кафедри менеджменту освіти та психології ЗОІППО прийняли участь у роботі Міжнародного освітнього телемосту "Цілі, цінності та сенси сучасної освіти: тенденції та перспективи розвитку". Організатори телемосту - Філія акціонерного товариства «Національний центр підвищення кваліфікації «Өрлеу» Інституту підвищення кваліфікації педагогічних працівників Північно-Казахстанської області (Казахстан, м. Петропавловськ) - давні надійні освітні партнери ЗОІППО. У роботі телемосту прийняли участь представники Республіки Казахстан, Республіки Білорусь та України. Предметом обговорення стали аксіологічні домінанти в освіті різних країн та обмін досвідом зі створення умов для їх формування та розвитку.


Від ЗОІППО з доповіддю виступили Гура Т.Є., доктор психологічних наук, професор, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності та Донченко І.А., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту освіти та психології. 




За результатами роботи телемосту прийняті рекомендації:

1. У професійній діяльності орієнтуватися на гармонізацію цілей освіти і цінностей в освіті та не заміщувати цінності цілями.
2.Зміцнювати аксіологічну спрямованість професійно-педагогічної діяльності, посилювати в ній соціокультурний характер, інтегрувати освіченість і культуру особистості.
3. Сприяти у своїй професійній діяльності формуванню (розвитку) у школярів, студентів, магістрантів, докторантів, педагогів гуманістично орієнтованих цінностей і сенсів освіти.
4. Формувати систему ціннісних професійних орієнтацій в процесі навчання майбутніх учителів у ВНЗ і в процесі післядипломної педагогічної освіти.
5. Акцентувати увагу на особисту відповідальність педагога за стратегію власного професійного розвитку.
6. Сприяти зміцненню цінності особистісних відносин суб'єктів освітнього процесу: «вчитель - учень», «викладач - студент», «викладач - слухачі курсової підготовки».
7. Пропагувати зразки нового педагогічного мислення як специфічного бачення педагогічним співтовариством і педагогом своєї місії в сучасній освітній ситуації.

8. Приділяти особливу увагу в теоретико-практичній діяльності феномену самоосвіти, умінь і технологій самоосвіти в педагогічному середовищі.

9. Продовжувати співробітництво з міжнародними парнерами шляхом проведення конференцій, телемостів, зокрема, провести Міжнародний освітній телеміст «Поле інноваційної діяльності педагога».




понедельник, 7 ноября 2016 г.

Практико-орієнтований семінар Моделювання ефективного навчальнго-виховного процесу



27 жовтня 2016 року на базі основної школи ЗНВК №19 Шевченківського району м.Запоріжжя пройшов практико-орієнтований семінар  "Моделювання ефективного навчально-виховного процесу: Використання хмарних технологій"(керівник Лапшина І.С., к.п.н., доцент кафедри менеджменту освіти та психології).



Під час семінару розглянуті наступні питання(Доповідач Лапшина І.С.):

1. Можливості хмарних технологій. Аккаунт і диск Google, специфіка їх використання для заповнення звітів про навчальні досягнення учнів.
2. Зміни у документі Паспорт класу, введення інформації, регламентація доступу, отримання права доступу.
3. Канали зв'язку  та переміщення інформаційних потоків між викладачами, класними керівниками, адміністрацією закладу.
4. Особливості аналізу та корекції за результатами моніторингу навчальних досягнень учнів. Графіки реагування, взаємоузгодження діяльності.

У зв'яфзку з виробничою необхідністю семінар було проведено в один день. В роботі семінару взяло участь 28 педагогічних робітника ЗНВК №19.